Final Results:

 

Class A Jazz Finals:
1. Duluth Marshall (7)
2. Aitkin (7)
3. Yellow Medicine East (18)
4. Rockford (22)
5. Crosby Ironton (22.5)
6. Renville County West (22.5)

 

Class A Jazz Prelims:
1. Yellow Medicine East (10.5)
2. Duluth Marshall (11.5)
3. Aitkin (12)
4. Crosby Ironton (23)
5. Rockford (24.5)
6. Renville County West (25)
7. BOLD (27.5)
8. PACT Charter (37)
9. Zumbrota Mazeppa (45)
10. St. Charles (45.5)
11. New Ulm Cathedral (50.5)
12. Dover Eyota (60)

 

Class AA Jazz Finals:
1. Benilde (6)
2. Totino Grace (8)
3. St. Cloud Cathedral (17)
4. Sartell (21)
5. Rocori (23.5)
6. Mound Westonka (26.5)

 

Class AA Jazz Prelims:
1. Benilde (6.5)
2. Totino Grace (9)
3. St. Cloud Cathedral (16.5)
4. Sartell (22)
5. Mound Westonka (27.5)
6. Rocori (30)
7. Simley (30)
8. Holy Angels (32.5)
9. South St. Paul (36.5)
10. Chisago Lakes (48)
11. Marshall (52)
12. Orono (60)

 

Class AAA Jazz Finals:
1. Maple Grove (5)
2. Eastview (11)
3. Wayzata (13)
4. Edina (20)
5. Lakeville South (24)
6. St. Cloud Tech (30)

 

Class AAA Jazz Prelims:
1. Maple Grove (6)
2. Eastview (10)
3. Wayzata (12)
4. Edina (24.5)
5. St. Cloud Tech (28.5)
6. Lakeville South (29)
7. Blaine (30)
8. Spring Lake Park (37)
9. Anoka (45)
10. Prior Lake (45)
11. Forest Lake (48.5)
12. Mounds View (53)

 

Class A Kick Finals:
1. Aitkin (5)
2. Yellow Medicine East (10)
3. Crosby Ironton (17)
4. Montevideo (18)
5. BOLD (24)
6. PACT Charter (29)

 

Class A Kick Prelims:
1. Aitkin (5)
2. Yellow Medicine East (10)
3. Montevideo (17)
4. Crosby Ironton (18)
5. BOLD (22)
6. PACT Charter (31.5)
7. Frazee (34)
8. Zumbrota Mazeppa (38)
9. St. Charles (48)
10. Dover Eyota (48)
11. Wabasha Kellogg (48.5)
12. Randolph (56)

 

Class AA Kick Finals:
1. Sartell (7.5)
2. St. Cloud Cathedral (12)
3. Totino Grace (13)
4. Benilde (17)
5. Austin (19.5)
6. Cannon Falls (28)

 

Class AA Kick Prelims:
1. Sartell (5.5)
2. Totino Grace (12)
3. Austin (15)
4. St. Cloud Cathedral (18)
5. Benilde (19)
6. Cannon Falls (30)
7. Sauk Rapids Rice (34.5)
8. Mound Westonka (35)
9. Simley (39.5)
10. Marshall (51.5)
11. Fridley (55)
12. Hutchinson (55.5)

 

Class AAA Kick Finals:
1. Faribault (5)
2. Wayzata (14)
3. Eastview (14.5)
4. Chaska (16)
5. Lakeville South (22)
6. Eden Prairie (27.5)

 

Class AAA Kick Prelims:
1. Faribault (5.5)
2. Eastview (13.5)
3. Wayzata (18)
4. Chaska (18.5)
5. Lakeville South (25.5)
6. Eden Prairie (27.5)
7. Brainerd (30)
8. St. Cloud Tech (41.5)
9. Blaine (43)
10. Forest Lake (50)
11. Centennial (54)
12. Spring Lake Park (55.5)

 


Minnesota High School Dance Team Online All content property of Erin Kruesi (c) 2012. For entertainment purposes only.